Červenec je měsíc krevního oběhu. Pomůže pitný režim a kvalitní spánek.

04.07.2020 | Relax studio LEA

Červenec je stejně jako červen měsícem léta. Typicky horké dny ho řadí k elementu ohně, který souvisí se vším, co má horkou povahu a stoupá vzhůru. V tomto měsíci je nejvíc ohrožen krevní oběh, který tvoří srdce a cévy. Je důležité nezapomínat, že tento oběhový systém působí na všechny naše orgány v těle. Přivádí kyslík, živiny, hormony, enzymy, teplo. Na druhou stranu ale pomáhá tělu zbavovat se škodlivých látek, které odvádí pomocí ledvin, jater i kůže. Zkrátka udržuje rovnováhu a stálé vnitřní prostředí. Bez krevního oběhu by nic nefungovalo. Pamatujte proto na to, že i on si zaslouží naši náležitou péči. Nejsilnější energii má krevní oběh večer mezi 19. a 21. hodinou. Naopak nejslabší je mezi 7. a 9. hodinou ranní.

Poruchy srdečního rytmu, spánku i změna tlaku - to jsou projevy oslabeného krevního oběhu 

Mezi další signály jsou např, křečové žíly, poruchy srážlivosti krve, tělesná celková slabost, nedokrvování a mravenčení končetin, kornatění cév.

Jinoví lidé mívají spíše nízký tlak, jejich energie proudí pomalu. Jsou spíše pasivnější, dříve se unaví, hůře zvládají výzvy a konfliktům se raději vyhýbají. Potřebují rozproudit svou energii.

Jangoví lidé naopak mají sklony k vysokému tlaku a bolestem hlavy a bušení srdce. Jsou dominantnější, temperamentnější, plní napětí, jejich energie je silná a rychlá, ale také se rychleji vyčerpává. Potřebují více zklidnit.

Zde je na místě snaha o rovnováhu: uvědomovat si svoji jedinečnost, důležitost a originalitu, ale zároveň připustit, že i ten druhý je originálem a jedinečnou bytostí. Neodkládat výzvy, nebát se střetu, je-li nevyhnutelný,  ale zároveň nechat věci proudit, bez odporu. Nekritizovat, neposuzovat a neprosazovat se za každou cenu. Snažit se více o soulad se svým duchovním srdcem.

Umět přijmout to co se nedá změnit a naopak snažit se ovlivnit to, co změnit je nutné.

Jak se dostat do rovnováhy?

Mezi 11. a 13. hodinou se nedoporučuje pít kávu a jiné posilující nápoje. Naučte se respektovat biologický rytmus orgánů a nepodporovat je, když mají maximum své energie. Respektovat je ale potřeba i jejich čas na odpočinek ve svém energetickém minimu. Tedy v případě krevního oběhu 19 - 21 h.

Pokud je to možné, vyhněte se také příliš tučným a kořeněným jídlům. Hodně pijte (1,5 l - 3 l za den). Dobře a pravidelně spěte. Provádějte duševní hygienu, a to nejlépe před spaním – zklidnění mysli. Omezte cukr a alkohol.

Čím krevní oběh podpořit?

Na zpevnění cév je ideální rutin. Ten najdeme naříklad v pohance. Tělu prospěje také přísun vitaminu E, omega 3 mastných kyselin, které obsahují například ryby, ořechy, lněný olej. Doporučuje se také jíst hodně zeleniny, a to konkrétně té listové, protože podporuej krvetvorbu. Ideální jsou také veškeré červené plody (jahody, ostružiny, borůvky, červ.řepa, rajčata, maliny, třešně, višně, rybíz).

Těli kromě vitaminu E dodávejte také draslík, vápník, horčík a zinek. 

Z bylinek můžete sáhnout po meduňce, bílém jmelí, hlohu, kopřivě nebo medvědím česneku. 

Otevřete svá srdce..sobě i druhým….i novým příležitostem!

Červenec je měsíc krevního oběhu. Pomůže pitný režim a kvalitní spánek.