Duben - na játra hodní budem

11.04.2018 | Relax studio LEA

Je duben - hlásí se jaro, příroda se probouzí a s ní i naše tělo, které po zimě potřebuje pročistit a nabrat novou energii.

Duben je měsíc jater

To znamená, že naše játra jedou na plné obrátky. Nastává přirozený proces čištění organismu a játra jsou jeho hlavním detoxikačním orgánem. S tím souvisí i všem známá jarní únava, která ve skutečnosti signalizuje přetížení tohoto orgánu. To se může projevit i různými alergiemi a nezřídka i „bezdůvodným“ zvýšením tělesné teploty. Játra také odpovídají za kvalitu šlach a nervů. Hlavním smyslovým orgánem jater jsou oči. Proto stav očí a kondice zraku odráží kondici jater.

Pozor na nezpracované emoce

Hněv, skrytá agrese, nerozhodnost, pesimismus - to jsou emoce, které se doslova zakusují do jater a působí jako stahující energie. To má za následek neprůchodnost qi (čchi) a tělo to odráží jako nemoc fyzického těla. Takže i zpětně, pokud v nás sebemenší maličkost vyvolá vztek či hněv, není něco v pořádku s játry.

Jak můžeme játrům pomoct?

Existují bylinky, které jsou vhodné pro očistu a posílení jater. Je to například Ostropestřec mariánský, pampeliška, vlaštovičník, měsíček, hořec žlutý a dalšíVšimli jste si něčeho, co mají společné? Vesměs játrům prospívají hořčiny. Bylinky můžete používat jako odvar dle návodu nebo ve formě tinktur, které jsou pohodlnější a také účinnější.

Kromě bylinek můžeme játrům ulehčit i cvičením - viz obrázek níže. V pozici je potřeba setrvat alespoň 5 - 10 hlubokých nádechů a výdechů a v mysli se koncentrovat na oblast jater. Nedovolte myšlenkám, aby rušily Vaši pozornost, protože tato koncentrace je možná to nejdůležitější pro správný efekt. Energie jde přesně tam, kam směřuje naše mysl.

Nepodceňujte rovněž hlubší detoxikaci, pokud budete mít odvahu a odhodlání. V dubnu jsou játra nejohroženějším orgánem a potřebují naši podporu. Cokoli pro ně v dubnu uděláte, se násobí. 

V květnu se na vás těším s pokračováním seriálu ročního biologického rytmu našich orgánů.

Vaše Leona.