Breussova masáž

Jedná se o jemnou energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. V  Breussově masáži se speciálními masérskými hmaty uvolňují meziobratlové  ploténky a uvolňují se nervy, které z páteře vycházejí do celého těla. Účinnosti  masáže napomáhá třezalkový olej, který se během breussovy masáže doslova  vpíjí a tím ploténky uvolňuje ještě lépe.   

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi  obratly, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, pak vmasírovat třezalkový  olej, jenž působí na ploténku jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se  do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře,  ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest  nebo brnění a mravenčení…). Často i silně zdegenerované ploténky pravidelnou  masáží obnoví svoji schopnost tzv. „tlumiče“.Kromě toho je breussova masáž hluboce relaxačním zážitkem.  

Breussova masáž je vhodná:  

  • pro správné postavení páteře, uvolňuje meziobratlové ploténky,  je vhodná i u   seniorů, dokonce i při prokázané osteoporóze
  • vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické napětí
  • vyrovnává záda, uvolňuje napjaté zádové svalstvo, fyzické a energetické bloky
  • zmírňuje svalovou dysbalanci
  • je účinnou prevencí onemocnění páteře

Napište Váš dotaz nebo zprávu

Opište následující kód: e929d

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné!

Novinky a články

Říjen? Dejte nohu z plynu a odpočívejte, žaludek Vám za to poděkuje.

Říjen? Dejte nohu z plynu a odpočívejte, žaludek Vám za to poděkuje.

01.10.2020 | Relax studio LEA

Je tu říjen. Čas, kdy se příroda chystá na zimní spánek. Ze stromů opadávají listy, zvířata si připravují zásoby na dlouhé období nedostatku čerstvé stravy. Všechno se zklidňuje. A i my bychom měli dát nohu z plynu a najít si čas na odpočinek. Pomůžete tím i svému tělu, konkrétně žaludku, který v tuto dobu potřebuje posílit. Jak? Kliněte a dozvíte se to!

Červenec je měsíc krevního oběhu. Pomůže pitný režim a kvalitní spánek.

Červenec je měsíc krevního oběhu. Pomůže pitný režim a kvalitní spánek.

04.07.2020 | Relax studio LEA

Teplé dny a dlouhé večery. Léto. Červenec. Je tu čas radosti, snění a emocí, energie je na vrcholu. Vládne fyzická, ale i emocionální aktivita. Radost, spokojenost a láska - to jsou ty správné emoce pro toto období. Užívejme je naplno, avšak pomalu a jistě.

Červen je měsíc tenkého střeva. Starejte se o něj a pomůžete i srdci.

Červen je měsíc tenkého střeva. Starejte se o něj a pomůžete i srdci.

04.06.2020 | Relax studio LEA

Léto je tady! Dny se prodlužují, noci jsou teplé a energie dosahuje svého vrcholu. Příroda se uklidňuje a začíná "jen tak být". Naše tělo ale dál jede na plné obrátky a v tomto měsíci bychom svou pozornost měli věnovat tenkému střevu.