Indická masáž hlavy

Jako zázračný lék na všechny problémy, které s sebou přináší stresující tempo moderní doby, působí indická masáž hlavy. Jedná se o starověkou ajurvédskou techniku, která harmonizuje tělo i duši, a to skrz speciální hmaty na uvolnění hlavy, krku, ramenou a horní části paží. Kromě toho, že odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, zlepšuje taky kvalitu vlasů a navozuje pocit duševní pohody. Tím také pomáhá proti depresím a úzkostem.

Indická masáž hlavy okysličuje mozek a tím zvyšuje koncentraci. Reaguje na ni i nervový a imunitní systém, a to tím, že se stávají odolnější. Lépe pracuje také oběhový, dýchací a lymfatický systém. Na hlavě je navíc mnoho nervových zakončení, a tak je tato masáž výjimečně příjemná. A v neposlední řadě je potřeba říct, že indická masáž hlavy rozproudí tok energie v těle a uvádí čakry do rovnováhy. Lidé se po ní cítí šťastní, uvolnění, jsou veselí a pozitivně naladění.

Je vhodná nejenom pro lidi v pracovním zápřahu, ale i pro seniory a děti. Na ty má zklidňující efekt. Naopak starší lidé ocení hlavně zdravotní přínosy masáže, ale i to, že šetrně spouští regenerační proces těla. Kromě toho je pro seniory velkou výhodou této masáže způsob, jakým se provádí – dělá se totiž v sedě a můžou při ní zůstat oblečení.

Účinky této masáže

 • uvolnění napětí v klíčových oblastech, úleva od bolesti, odblokování toku životní energie
 • obnovení kloubní pohyblivosti ramen a krku
 • povzbuzení krevního oběhu, zlepšení cirkulace krve ve ztuhlých svalech, navrácení síly a vitality
 • zmírnění očního napětí, pomoc při bolestech hlavy a migrénách
 • podpora činnosti nervového systému
 • stimulace oběhového a nervového systému
 • rozptýlení toxických látek a jedů, zvýšení množství kyslíku přiváděného do tkání, zrychlení procesu čištění organismu
 • zlepšení imunity
 • uvolnění svalstva vlasové pokožky hlavy, povzbuzení růstu vlasů, zlepšení jejich kvality
 • odstranění poruch spánku a nespavosti
 • zlepšení koncentrace, jasnější myšlení
 • energetické vyrovnání

Indická masáž má zkrátka vliv nejen na fyzickou, ale současně i psychickou úroveň. Pomáhá zvládat únavu, podrážděnost, vypětí a emocionální stres, zbavuje úzkosti a deprese. Celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví, klidu a duševní pohody.

Tak ji přijďte vyzkoušet do RELAX studia Leasmiley

Novinky a články

Červen je měsíc tenkého střeva

Červen je měsíc tenkého střeva

21.06.2018 | Relax studio LEA

Tento měsíc symbolizuje příchod léta a tenké střevo je v kritickém období. Elementem léta je oheň a červená barva. Úkolem tohoto orgánu je vstřebávání živin. Je důležité, jakou energii přijímáme ve formě potravin, ale i duševní „potravy“. Myšlenky jsou stejně důležité. Vstřebávání je proces, který leccos napovídá. Tlusté střevo je párovým orgánem srdce, které zároveň ochraňuje před stresem. Vyrovnává emoční napětí v duchovní rovině lítosti až sebelítosti, odmítání a strachu. Náš odmítavý postoj se může promítnout v tělesné rovině právě v dysfunkci tlustého střeva.

Duben - na játra hodní budem

Duben - na játra hodní budem

11.04.2018 | Relax studio LEA

Slyšeli jste už někdy o cirkadiánním systému? Jde o vnitřní hodiny těla, které udávají rytmus mozku a dalším orgánům. Každý z nich tak má vrchol své aktivity v jinou denní dobu. Na objevu a pochopení cirkadiánního systému se podíleli i čeští vědci. Jenže tělo nemá jenom denní rytmus - ale i roční. A duben, to je měsíc jater.

Nová internetová prezentace

Nová internetová prezentace

27.08.2016 | Relax studio LEA

Vážení přátelé,
připravili jsme pro vás novou internetovou prezentaci Relax studia LEA. Naleznete zde nejen informace o masážích a terapiích, ale také v budoucnu zajímavé novinky a články. Doufám, že se Vám zde bude líbit a naleznete veškeré informace, které právě hledáte.